Veritabanı Uygulamaları PIC-Mikroişlemci Programlama Paylaş
Duyuru: Kısa bir süre için fiyatlarımızda % 50 ye varan indirimler!!!


İSMİMİZİN HİKAYESİ

Mathamara ismini seçerken yaşadığımız süreci sizinle paylaşmak isteriz.
20 yıl kadar önce internetin ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda birkaç arkadaşla isim oluşturma ve markalaşma süreçleri konuşuyorduk. Benzersiz ve anlamlı isimler oluşturmak , kalıcı bir marka oluşturmanın temeli sayılırdı.

İsmimimiz üç ayrı kelimenin birleşik halidir.

MAT ; kelimesini yeni başlangıçlar yapan birçok insan gibi yapmayı düşündüğümüz işte bir anda parlayamayacağımızı bildiğimiz için seçtik. Emekle , uğraş ve tecrübe ile bilgimizin üzerine cila atarak parlayabileceğimizi düşündük. Tabi işin içine girdikçe , daha öğrenilecek çok şey var diyerek MAT kelimesinden vazgeçmedik.

HAM ; için daha belirgin ve basit açıklama yapılabilir. Özellikle mühendislik açısından her ürün bir sonraki ürünün ham halidir. Bizlerde yarının HAM haliyiz. Her işimizde pişip biraz daha olgunlaşmak isteriz. Oldum demek öğrenmenin bittiğini ifade etmektir.

ARA ; kelimesi ilk iki kelimenin tamamlayıcısıdır. Bilgi kendiliğinden ayağınıza gelmez. (ARA)mak gerek!

VİZYONUMUZ

Uluslararası platformda tanınan,dünya standartlarında,çagdaş yenilikleri takip eden ve yazılım teknolojilerinde öncülük eden,diger yazılım ve tasarım kurulusları tarafından örnek alınan bir kurum olmak.Yurt içinde ve yurt dısında tüm müşterilerimize güvenilir ve orjinal yazılımlar sunarak yüksek kalitede eşit bakım hızmetı vermek. Ürünlerimizin kullanıcılarını guven ıcınde hissettikleri ve tüm beklentilerinin karşılandıgı interaktif bir ortamda temsil edebilmek.

@mathamara olarak ; birlik , bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk, yaratıcılık gibi unsurları temel alan birtakım değerleri esas almaktayız. Bu değerler bizim düşüncemize göre ; tüm işletmelere rehberlik etmelidir.

İnternet teknolojileri ve yazılım alanında sürdürülebilir olmak çok önemlidir. Bunu hakkıyla yerine getirerek , yazılımlarımızı güncel ve en yüksek aktif kullanımı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini ortaya koymak vizyonumuzun en belirgin özelliğidir.

MİSYONUMUZ

  • Yazılım ve Elektronik sektöründe orjinal ve yenilikçi ürünler ortaya koymak
  • Ulusal ve uluslararası arenada uzun vadeli ve sürekli yatırımlar (server ,elektronik komponent ve bileşimleri) gerçekleştirmek,
  • Ekonomide istihdam ve katkı sağlamak,
  • Ülkeye yetenekli iş gücü kaynağı oluşturmak üzere eğitim ve uygulamaları için paylaşım platformları oluşturarak desteklemek ,

@mathamara ; müşterilerinin yaşam ve iş kalitelerini yükseltmeye yardımcı olan yenilikçi ve modern yaklaşımlar geliştirmek yoluyla Türk Yazılım sektörüne yeni bir boyut getiren ve uluslararası seviyede örnek gösterilen bir kurum olacaktır.